Werkgeversorganisaties verwelkomen goedkeuring van Mercosur-akkoord

Geplaatst door De redactie

Het VBO, Voka, AKT, Beci, UNIZO en AVED verwelkomen het akkoord tussen de lidstaten over de goedkeuring van het handelsakkoord tussen de EU en Mercosur. ‘Dit akkoord opent nieuwe markten voor Belgische bedrijven en versterkt onze internationale concurrentiekracht’, aldus het gezamenlijke statement van de werkgeversorganisaties.

‘In een wereld die wordt gekenmerkt door geopolitieke spanningen, vormt dit een belangrijke stap om de Europese en Belgische economie sterker te verankeren in de globale waardeketens, met name die van Latijns-Amerika’.

‘De overeenkomst biedt een betere toegang tot een markt van meer dan 280 miljoen consumenten en creëert nieuwe mogelijkheden voor exportgerichte sectoren zoals industrie, technologie en diensten. Op het vlak van import omvat het akkoord een belangrijke toegang tot kritieke grondstoffen. Daarnaast voorziet het akkoord in robuuste defensieve maatregelen om strategische en gevoelige sectoren binnen de EU te beschermen in geval van marktverstoringen’.

De werkgeversorganisaties roepen op tot een spoedige goedkeuring door het Europees Parlement en een vlotte, effectieve implementatie, ‘zodat onze Belgische bedrijven optimaal kunnen profiteren van deze overeenkomst’.

Kritiek op verdrag

Mercosur is een handelverdrag tussen 27 EU-landen, waarvan de onderhandelingen al 25 jaar voortduren. Het verdrag moet de handel tussen de Europese Unie en de vier Zuid-Amerikaanse landen stimuleren door importheffingen te verlagen en procedures te versimpelen. Diverse boerenorganisaties en milieubewegingen hebben eerder felle kritiek op het verdrag geuit.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *