Onderzoekers en industriële partners komen op 27 en 28 mei bijeen in Leuven voor de Leuven Additive Manufacturing Conference. De tweedaagse conferentie vindt plaats op de Arenberg-campus van KU Leuven en vormt een inhoudelijk hoogtepunt binnen het feestjaar rond het 600-jarig bestaan van de universiteit.

Tijdens de conferentie staan de nieuwste ontwikkelingen in additive manufacturing centraal. Onderzoekers en bedrijven uit binnen- en buitenland gaan met elkaar in gesprek over uitdagingen en innovaties op het gebied van AM-processen, materiaalontwikkeling en toepassingen in uiteenlopende sectoren. De organisatie is in handen van het KU Leuven Institute on Additive Manufacturing.
Brede focus op AM-technologieën
Het programma telt in totaal 131 bijdragen, verdeeld over lezingen en postersessies. Daarbij is er aandacht voor de hele keten van additive manufacturing: van procesoptimalisatie en poedermetallurgie tot microstructuuranalyse en materiaalaanpassing. Ook digitale technieken als topologie-optimalisatie en numerieke simulatie komen aan bod, net als softwareoplossingen voor ontwerp en procescontrole.
Praktische informatie
De conferentie vindt plaats in het Quadrivium-gebouw op de campus in Heverlee, die goed bereikbaar is vanaf het station van Leuven en luchthaven Zaventem. Voor studenten bedraagt het inschrijfgeld 150 euro, voor andere deelnemers 250 euro. Het conferentiediner op de eerste dag kost 90 euro extra.
Meer informatie en de mogelijkheid tot registratie zijn te vinden via: www.leuven.am/conference