Safran opent vestiging in Marchin voor productie van compressorbladen

Geplaatst door De redactie

In het Waalse Marchin heeft Safran de nieuwe productie-eenheid ingehuldigd: Safran Blades. De fabriek is gespecialiseerd in de vervaardiging van titanium compressorbladen voor vliegtuigmotoren. Daarmee zet de groep niet alleen een stap vooruit in industriële innovatie, maar draagt ze ook bij tot de heropleving van een voormalige industriezone.

Foto: Anthony Lemoine

De fabriek bundelt automatisering, robotica en artificiële intelligentie in één geïntegreerd proces, afgestemd op de noden van de luchtvaartindustrie van de toekomst. Op termijn wil Safran Blades jaarlijks zo’n 700.000 compressorbladen produceren. Tegelijk zal de site werk bieden aan 150 hooggekwalificeerde profielen.

De vestiging in Marchin is gebouwd op een voormalig industrieel terrein en betekent een stevige impuls voor de economische ontwikkeling van de regio Luik. Tegelijk bevestigt het project de rol van Safran als internationale speler in de luchtvaarttechnologie. De investering weerspiegelt de wil om via innovatie duurzame werkgelegenheid te creëren en tegelijk mee te bouwen aan efficiëntere en milieuvriendelijkere vliegtuigmotoren.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *