Kort na verhuizing neemt Crispyn Machines nieuwe Chinese draai-en freesbank op in assortiment

Geplaatst door Jerom Rozendaal

Vorig najaar is machineverdeler Crispyn Machines uit Maldegem verhuisd naar een gloednieuwe, grotere site op hetzelfde bedrijventerrein. Door de forse uitbreiding kan het bedrijf ook nieuwe machines aan het portfolio toevoegen. Het Chinese Syil, producent van CNC draai- en freesbanken, komt deze week.

Foto: Crispyn

Sinds oktober 2024 is de verspanende machineleverancier Crispyn Machines gevestigd op een een gloednieuwe site in Maldegem. ‘We zitten op hetzelfde bedrijventerrein, maar beschikken nu over 5.500 vierkante meter in plaats van 1.500 vierkante meter’, vertelde zaakvoerder Jan Crispyn toen we hem op de vakbeurs Machineering eind vorige week in Brussel spraken.

Op de nieuwe bedrijfssite kan de stockage van machines en showroom gecombineerd worden. ‘Hierdoor kunnen we meer machines op stock hebben en kunnen klanten makkelijker kiezen’, vertelt Crispyn, die op de vorige locatie slechts een beperkt aantal machines in de showroom kon stockeren en voor de opslag aangewezen was op twee loodsen verderop op zijn terrein. ‘In de nieuwe loods is het ook veel makkelijker om de machines te behandelen en bijvoorbeeld klaar te zetten voor transport’, vertelt hij.

Specialisatie: ProtoTRAK

Foto: Jerom Rozendaal

Crispyn Machines is gespecialiseerd in machines voor de verspanende industrie. Het is vooral bekend om zijn ProtoTRAK-machines, die het midden houden tussen conventionele draai- en freesbanken. Programmeerkennis is nauwelijks vereist en de machines kunnen ingezet worden voor enkelstuks, prototypes en kleine seriewerken. 

Jan Crispyn geeft aan dat dat de verkoop van ProtoTRAK-machines de voorbije jaren erg succesvol was. ‘Mede hierdoor hebben we de verhuizing naar een nieuw pand kunnen verwezenlijken’, vertelt de ondernemer, die op de nieuwe site ook weer een eigen werkplaats heeft ingericht. Daar worden onder andere onderdelen gedraaid en gefreesd die het bedrijf nodig heeft voor de reparatie van machines bij klanten.

Meer capaciteit, nieuwe machines

De verhuizing met forse capaciteitsuitbreiding maakt het Crispyn ook mogelijk om zijn aanbod uit te breiden en te diversifiëren. Binnenkort voegt hij Syil CNC draai- en freesmachines toe aan zijn assortiment. Syil is een Chinees merk dat zijn machines volgens Crispyn met Europese componenten samenstelt en mede daardoor een goede prijs-kwaliteitsverhouding biedt. ‘Syil timmert flink aan de weg’, aldus Crispyn.

De machineverdeler uit Maldegem voegt zich hierdoor toe aan het steeds langer wordende lijstje van machineleveranciers die Chinese machines aan hun assortiment toevoegen. Deze trend was ook goed zichtbaar op de Machineering beurs in Brussel. Zo stonden er gerenommeerde verdelers uit de Benelux, zoals De Tollenaere (Bodor) en Landré (HSG).

Het is volgens de beursorganisatie enerzijds symbolisch voor de kwaliteitsverbetering van Chinese machines dat Belgische en Nederlandse verdelers ze opnemen in hun portfolio. Anderzijds verhevigt het de concurrentieslag met westerse merken verder. Met de lokale verdeling door een gekende dealer verbetert ook de service na verkoop. 

Tags:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *