Een dag in de inox productie-afdeling bij Hafibo

Geplaatst door De redactie

We gingen op bezoek in Hafibo bij Marino Decaluwé, voorman van de inoxafdeling en professionele lasser.

Marino, wat houdt uw functie als voorman inoxafdeling – lasser juist in?

In de inox-afdeling werken we met een tiental professionele lassers. Mijn taak bestaat erin om ‘s morgens na te gaan of iedereen weet aan welke stukken er eerst gewerkt moet worden en of er ergens extra toelichting nodig is. Daarnaast volg ik alle inox-projecten van nabij op en voer ik controles uit op het laswerk. Ik kijk ook voor de werkverdeling en probeer de juiste man op het juiste werk te plaatsen. Ik zorg ervoor dat alle stukken tijdig afgewerkt zijn met een hoge kwaliteit. Er is een nauwe samenwerking met de werkvoorbereiders en indien nodig kan ik verbeteringsvoorstellen voorleggen. Om ervoor te zorgen dat alles perfect bij de klanten geleverd wordt, voer ik een laatste eindcontrole uit en ondersteun ik mijn collega’s bij het verpakken en laden.

 

Wat maakt je job zo uitdagend?

Onze job is vooral uitdagend omdat we telkens iets nieuw kunnen maken. Bij Hafibo doen we geen seriewerk, maar maken we stukken op maat voor onze klanten. Elk stuk is uniek en dit zorgt

ervoor dat de mensen zich steeds verder specialiseren en het lasniveau steeds hoger komt te liggen. Ik hecht als voorman veel belang aan de efficiëntie van mijn collega’s en het kwaliteitsvol en veilig werken. Hiervoor doe ik regelmatig controle op de stukken om te zien of ze proper gelast zijn, goed ontbraamd zijn en de afwerkingsgraad gerespecteerd is. We zijn een hecht team dat nauw samenhangt en we helpen elkaar waar nodig. Door mijn jarenlange ervaring in het lassen, rollen, plooien, kan ik nieuwe en meer ervaren mensen ook intern begeleiden en verder opleiden.

 

Hoe is Hafibo in de laatste 20 jaar gegroeid?

Ik ben 19 jaar geleden gestart als lasser bij Hafibo en heb het bedrijf zien groeien op verschillende vlakken. De grootste verandering is zes jaar geleden doorgevoerd met het scheiden van de staal- en inoxafelingen het opsplitsen van de afdeling plaatbewerking en constructiewerk. Het soort werk en klanten is ook doorheen de jaren veranderd. Nu werken we voor grotere klanten en maken we unieke producten op maat van de klanten zoals tanks, (druk)vaten, bordessen en dit voor alle industrietakken. De afwerking en de kwaliteit van onze stukken behoort nu tot de beste van de regio. Doorheen de jaren heb ik het aantal collega’s zien toenemen van 10 naar 50 medewerkers en ook de infrastructuur is uitgebreid met nieuwe kantoorgebouwen en productiehallen.

 

Ook geïnteresseerd in een job als lasser of een andere functie? Surf dan snel naar www.hafibo.bejobs.

Wij zijn nog op zoek naar gemotiveerde samensteller-lassers voor zowel onze inox- als staalafdeling, meewerkende voorman samensteller-MAG lasser, monteurs, projectleiders en key accountmanagers.