Fanuc en Erowa tonen robotbelading voor werkstukken tot 850 kilogram

Geplaatst door De redactie

Ook de ‘zware’ verspaning zoekt naar automatisch laden en ontladen van de CNC-machines. Zowel Fanuc als Erowa toonden op de EMO niet voor de zware jongens uit de weg te gaan.

Fanuc tilt 1350 kilo met de M-2000iA robot. Dit is, aldus de robotfabrikant, de sterkste 6-assige robot die momenteel in de wereld te koop is. Omdat de forse grijper, in dit geval ontwikkeld door Fanuc in samenwerking met Schunk, natuurlijk ook iets weegt, blijft het netto hefvermogen van deze robot beperkt tot 850 kilo maximaal. De servogrijper kan meerdere afmetingen en vormen van materiaalblokken en werkstukken aan.

Stukken herkend

Met het visionsysteem van Fanuc worden de stukken herkend en op de juiste plaats gepositioneerd, ofwel op de machine of na de bewerking op een pallet of andere plek. Het bereik van de robot bedraagt maar liefst 8,2 meter. Erowa tilt weliswaar iets minder zwaar dan Fanuc, de 500 kilo zware werkstukken met pallets die automatisch worden be- en ontladen mogen er eveneens zijn. Op de EMO stond een opstelling van de nieuwe Erowa Robot Dynamic 500 Linear, een magazijn met laadrobot voor maximale lasten van 500 kilogram. Dit gewicht is inclusief de eventuele pallet waarop het werkstuk al is voorgespannnen. De robot van Erowa staat op een track.

Dit betekent een maximale bewegingsvrijheid in de lengterichting van 20 meter. Hieraan kunnen maximaal acht bewerkingsmachines staan. De grijper aan de Erowa-robot kan zo goed als alle palletsystemen van Erowa handlen.  

www.fanucrobotics.lu

www.erowa.com